Maandag 10 december 2007 stond de uitwedstrijd tegen het 5e team van ADA'04 op het programma. Bij aanvang stonden beide teams op een gedeelde derde plaats met drie matchpunten uit vier wedstrijden. ADA'04 had echter twee bordpunten meer dan wij (acht voor ADA'04 en zes voor ons). Wat dat betreft gelijke kansen.
Ons team kwam zeer goed uit de openingsfase en ik zag al een 4-0 overwinning voor me. Maar zoals zo vaak in deze klasse wisselen de kansen regelmatig en na een poosje had ik me al weer verzoend met een 2-2 gelijkspel. David van Boxtel en Elmer Merton hadden inmiddels hun partijen gewonnen, maar de twee andere borden stonden gewoon verloren voor ons.
Bij Bastiaan van Dijk gebeurde dit ook. Matthijs van der Aart had het geluk dat zijn tegenstander twee pionnen kon laten promoveren tot dame en wat in dit soort gevallen heel vaak gebeurt: het wordt pat. Zo ook vanavond. De eerste wedstrijd eindigde dus in een 2½-1½ overwinnig voor ons.
Onze tegenstanders zetten voor de tweede wedstrijd een invaller op bord 4. Deze jongen maakte vanuit de opening helaas korte metten met Elmer, zodat we na één minuut al tegen een 1-0 achterstand aankeken. Bastiaan won zijn partij met overtuiging en een prachtig mat (met een vijandelijke pion op promoveren) waarvoor hij een koning, twee lopers en twee paarden nodig had:

Lg5#
Stand 1-1 en in gedachten zag ik een gelijkspel vanwege een slechte stand bij David en een goede bij Matthijs. Ook hier liep het echter helaas anders. Matthijs zag over het hoofd dat hij de gepromoveerde dame direct kon slaan. Nu werd het een eindspel met twee dames, die uiteindelijk geruild werden met remise als resultaat. En David verloor inderdaad. Einduitslag 2½-1½ verlies.
Als het inderdaad twee keer 2-2 was geworden hadden we, net als nu, ook twee matchpunten gehad. Overigens gaan alle vier de spelers met één bordpunt naar huis. Matthijs door twee remises, de andere drie door één winst- en één verliespartij.
Joop