Terug naar wedstrijdschema
Amstel C1 Probleem C3 4 - 0
Sipke de Boer Ricco Zeegelaar 1 - 0
Esmée Oud Velizar Trubarac 1 - 0
Tim van Rijsse Yahya Khobalatte 1 - 0
Kees Boerlage Max Bertman 1 - 0
Amstel C1 Probleem C3 2½ - 1½
Sipke de Boer Velizar Trubarac 1 - 0
Esmée Oud Ricco Zeegelaar 0 - 1
Tim van Rijsse Max Bertman ½ - ½
Kees Boerlage Yahya Khobalatte 1 - 0
Ruime overwinning Amstel C1 tegen Probleem C3

De thuiswedstrijd Amstel C1 - Het Probleem C3 werd op donderdagavond bij het Probleem gespeeld, omdat er een dag eerder te veel afzeggingen in ons team waren.
De eerste wedstrijd begon al heel snel met een overwinning van Kees. Tim speelde de eerste vijf zetten vier keer met hetzelfde paard. Op de laatste van die vier zetten werd de loper op f8 geslagen. Het enige voordeel dat hij hier uit haalde was dat de tegenstander niet meer mocht rokeren. Maar uiteindelijk won Tim toch nog: in het eindspel hadden beiden een loper, Tim had nog twee pionnen en zijn tegenstander had nog vijf pionnen. Toch wist Tim twee keer te promoveren tot dame en zijn tegenstander lukte dat niet en daarmee won hij de partij. Esmée won in de openingsfase de toren en speelde de partij netjes uit. Sipke won een paard en ook dit is voor Sipke voldoende om te winnen.
De tweede wedstrijd begon eigenlijk gelijk als de eerste: voordat ik goed kon kijken had Kees alweer gewonnen. Tim leek wel Sinterklaas te spelen. Hij raakte veel materiaal kwijt, maar toen ik even later weer keek was het materiële evenwicht weer hersteld. Na een zetten herhaling eindigde deze partij in remise. Esmée kwam in de opening al wat moeilijk te staan maar wist zich nog enigszins te redden. Totdat er een matdreiging (mat in twee) op het bord kwam die ze niet direct doorhad. De dame was al gepakt en moest dus ook gezet worden. Het enige was dameverlies en vervolgens alsnog mat in twee. Sipke wist ook in deze partij goed uit de opening te komen, won een toren en daarna de partij.

Joop